Instytut Rozwoju Zrównoważonego Koszalin
PL EN
Nasza Akademia Seniorów Aktywnych

Obrazy: nasa.jpgCelem projektu NASA jest zwiększenie zaangażowania społecznego 60 koszalińskich seniorów w 2015 roku. Jest to odpowiedź na zdiagnozowany problem niskiej aktywności obywatelskiej wynikającej ze słabych kompetencji obywatelskich, wykluczenia społecznego i negatywnego nastawienia do działalności społecznej. Dzięki szkoleniom językowym, komputerowym, warsztatom prawnym, obywatelskim i  ekonomicznym, trwale usunięte zostaną bariery hamujące społeczną aktywność uczestników. W wyniku warsztatów dietetycznych, treningów na Orlikach i marszach nordic walking poprawi się stan zdrowia beneficjentów projektu. Nastąpi zmiana ich nastawienia do działalności społecznej. Uczestnicy poznają system prawny RP i finansowo-podatkową stronę działalności społecznej. Samodzielnie opracują statuty i założą 3 stowarzyszenia. Poznają różne źródła i metody pozyskiwania funduszy na ich działalność, a także opracują 3 wnioski do budżetu obywatelskiego Koszalina. Nauczą się korzystać z komputera i Internetu. Koszalińscy seniorzy zostaną włączeni do nowoczesnego społeczeństwa, które wykorzystuje zdobycze technologii cyfrowej, dba o swoje zdrowie i świadomie działa na rzecz dobra wspólnego.

Uczestnicy projektu wyniosą z niego  wiarę w sens wspólnego działania, nowe kompetencje obywatelskie, językowe, prawne, ekonomiczne i technologiczne oraz praktyczne umiejętności, które pozwolą im stać się liderami aktywności społecznej w swoim środowisku. Projekt wzmocni działającą już Akademię Seniora w Koszalinie.

Ostatnia aktualność

Zajęcia stymulujące pamięć

dodano: 15. grudzień 2017

Czy coraz częściej zauważasz że Twa pamięć niedomaga? Znów zapomniałeś gdzie położyłeś klucze i żałujesz że nie masz do nich alarmu? albo zapomniałeś o ważnej dacie lub o spłacie kolejnej raty? Wiesz ze Twoja pamięć potrzebuje treningu ale krzyżówki i łamigłówki wypełniane samotnie w domu zaczęły Cię nużyć? Mamy na to radę! Ruszyły u Nas zapisy na zajęcia z treningu pamięci ! Nie czekaj zapisz się już dziś !!! Proponujemy Państwu zajęcia wspomagające zapamiętywanie jak i koncentrację, nauczymy Was nowych technik zapamiętywania i kojarzenia faktów, a to wszystko w grupach liczących 8-10 osób. Pytania? Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami

Najnowsze projekty
ASSET Aktywizacja Społeczna Seniorów = Edukacja + Technologia

Nasza akademia seniorów aktywnych Koszalin

logo_mpmd.jpg